Анодування алюмінію

Просимо звернути увагу на те, що дана послуга є додатковою і надається, виключно, для продукції, виготовленої на нашому підприємстві . Послуги з ремонту, реставрації та доопрацювання виробів, в т.ч. і послуги з нанесення покриттів на деталі, виготовленими сторонніми виробниками, на жаль, не надаються.

Анодування – це процес електролітичної пассивації, який використовується для збільшення товщини природного оксидного шару на поверхні металевих деталей.

Цей процес називається анодуванням, тому що обробляється деталь утворює анодний електрод електролітичної осередки. Анодування збільшує стійкість до корозії і зносу і забезпечує кращу адгезію для грунтовок і клеїв для фарби, ніж чистий метал. Анодні плівки також можуть використовуватися для декількох косметичних ефектів, або з товстими пористими покриттями, які можуть поглинати барвники, або з тонкими прозорими покриттями, які додають ефекти інтерференції до відбитого світла.

Анодирування також використовується для запобігання стирання деталей з різьбленням і для виготовлення діелектричних плівок для електролітичних конденсаторів. Анодні плівки найчастіше застосовуються для захисту алюмінієвих сплавів, хоча процеси також існують для титану, цинку, магнію, ніобію, цирконію, гафнію і танталу. Метал заліза або вуглецевої сталі розшаровується при окисленні в нейтральних або лужних мікроелектролітіческіх умовах; тобто оксид заліза (фактично гідроксид заліза або гідратований оксид заліза, також відома як іржа) утворюється аноксічних анодними ямами і великий катодного поверхнею, ці ями концентрують аніони, такі як сульфат і хлорид, прискорюючи корозію основного металу. Вуглецеві пластівці або вузлики в чавуні або стали з високим вмістом вуглецю (високовуглецева сталь, чавун) можуть викликати електролітичний потенціал і заважати нанесення покриття або гальваніки. Чорні метали зазвичай анодіруются електролітичним способом в азотній кислоті або обробкою червоною димить азотною кислотою з утворенням твердого чорного оксиду заліза (II, III). Цей оксид залишається конформних, навіть якщо він нанесений на проводку і вона вигнута.

Анодирування змінює мікроскопічну текстуру поверхні і кристалічну структуру металу поблизу поверхні. Товсті покриття зазвичай пористі, тому для досягнення корозійної стійкості часто потрібно процес герметизації. Наприклад, анодовані алюмінієві поверхні твердіше алюмінію, але володіють зносостійкістю від низької до середньої, яку можна поліпшити за збільшенням товщини або застосуванням відповідних герметизирующих речовин. Анодні плівки зазвичай набагато міцніше і краще прилипають, ніж більшість типів фарб і металевих покриттів, але при цьому більш крихкі. Це знижує ймовірність їх розтріскування і відшаровування від старіння і зносу, але робить їх більш схильними до розтріскування від теплового напруги.

Тверде анодування

Також, наша компанія надає послуги по твердому анодуванню –
це щільне анодне покриття з оксиду алюмінію, що наноситься шляхом перетворення належним чином очищеного і раскисленного компоненту алюмінієвого сплаву в оксидну плівку з використанням відповідного електроліту, зазвичай сірчаної кислоти, охолодженої майже до температури замерзання, і прикладеної напруги вище 100 вольт при прикладена щільність струму 24-36 ампер на квадратний фут.

Чим тверде анодування відрізняється від інших типів анодування?

Анодування алюмінію зазвичай ділиться на три типи. Тип I являє собою анодований хромової кислотою (або хромовую альтернативу), який дуже тонкий, близько 2-х мікрон. Тип II – це звичайний анодований шар сірчаної кислоти, який можна декоративно забарвити майже в будь-який колір, а його товщина складає від 3-8 мікрон. Тверде анодування – це тип III, який виконується в більш жорстких умовах процесу, в результаті чого виходить більш тверде, щільне, товсте і стійке до стирання покриття. Товщина твердого покриття може варіюватися від 20-50 мікрон, але залежить від конкретного анодіруемого сплаву.

Тонкостінні деталі авіаційного призначення, після анодування компанією "Промтехноцентр"
Анодування радіаторного профілю з алюмінію, марки АД33 (EN6061)
Тверде анодування велосипедної "зірочки"