Вали представляють собою циліндричні деталі, що застосовуються для передачі крутного моменту в обладнанні виробничого призначення, в транспорті і інших механізмах, де є обертання. Вали розрізняються між собою за розмірами, вагою, матеріалом виготовлення та формі.
Класифікація валів
Залежно від своєї геометричної осі вали бувають прямі, гнучкі та колінчасті (ексцентрикові).
За формою розрізняють гладкі, порожнисті і ступінчасті вали.
Вали бувають з каналом по осі (порожнисті) і литі. Виготовляють їх з найміцніших марок сталі, адже цим деталям доводиться витримувати великі навантаження і працювати в умовах агресивного середовища. Для поліпшення експлуатаційних характеристик вали піддають термообробці.
Сфери застосування валів з нержавіючої сталі
Вали є важливими деталями машин і механізмів, без них важко уявити роботу будь-якого промислового обладнання. Вали потрібні скрізь, де є обертання (в обертових механізмах і в транспорті). У нас ви можете замовити вали з нержавіючих марок сталі під будь-які технічні завдання.
виробництво валів
Вали з нержавіючої сталі можуть виготовлятися як за державним стандартом, так і за індивідуальними кресленнями і макетами.
Етапи виробництва валів:
1. Проектування і конструювання.
2. Облицювання і розточування заготовок на токарному верстаті з ЧПУ.
3. Фрезерування канавок і проточек.
4. Фінішне шліфування.
5. Динамічне балансування.
6. Нанесення захисного покриття.
Вали, які призначені для використання в агресивному середовищі, виготовляють з корозійностійких марок сталі.
Перший етап виробництва валів – це обточування заготовок на токарних верстатах з ЧПУ і прецизійними борштанг, завдяки чому легко обробляються вироби навіть великих діаметрів зовні і зсередини. Далі в залежності від типу вала може здійснюватися зварювання окремих його елементів.
Після фрезерування канавок вал шліфується, завдяки чому забезпечується точність розмірів. Вимірювання розмірів валів проводиться сучасними методами з використанням лазера.
балансування валів
На цьому етапі виробництва перевіряється якість валів методом динамічного балансування. Адже якщо вал виготовлений навіть з невеликим дефектом, то при передачі енергії будуть великі втрати, а в роботі обладнання будуть збої.
Нанесення захисного покриття і термообробка валів
Якщо вал буде експлуатуватися в агресивному середовищі (наприклад, на нього будуть діяти кислоти, луги і солі), то виріб піддають додаткової антикорозійного захисту у вигляді нанесення гальванічного покриття. А для підвищення міцності і зносостійкості вали піддають термообробці.
У нашому центрі прецизійної обробки ви можете замовити вали з нержавіючої сталі марок:
1. AISI 304. Сталь є кислотостойкой і короткостроково може витримати різке підвищення температури до 700 градусів за Цельсієм.
2. AISI 316. Сталь стійка до корозії, агресивного середовища і високої температури завдяки наявності молібдену (2,5%).
3. AISI 321. Сталь містить багато нікелю і майже 1% титану, є жаростійкої і жароміцної (підходить для умов експлуатації 600-800 ° С).
4. 08Х13. Сталь корозійно-стійка і жароміцний, підходить для роботи при температурі до +580 ° С.
5. 12Х18Н10. Сталь хром-никільового, корозійно-стійка конструкційна.
6. 14Х17Н2. Сталь корозійностійка, жароміцний.
7. 08Х18Н10Т. Сталь стійка до впливу корозії і високої температури.