Виготовлення валів з нержавіючої сталі

By in
Виготовлення валів з нержавіючої сталі

Вали представляють собою циліндричні деталі, що застосовуються для передачі крутного моменту в обладнанні виробничого призначення, в транспорті і інших механізмах, де є обертання. Вали розрізняються між собою за розмірами, вагою, матеріалом виготовлення та формі.

Класифікація валів

Залежно від своєї геометричної осі вали бувають прямі, гнучкі та колінчасті (ексцентрикові).

За формою розрізняють гладкі, порожнисті і ступінчасті вали.

Вали бувають з каналом по осі (порожнисті) і литі. Виготовляють їх з найміцніших марок сталі, адже цим деталям доводиться витримувати великі навантаження і працювати в умовах агресивного середовища. Для поліпшення експлуатаційних характеристик вали піддають термообробці.

Сфери застосування валів з нержавіючої сталі

Вали є важливими деталями машин і механізмів, без них важко уявити роботу будь-якого промислового обладнання. Вали потрібні скрізь, де є обертання (в обертових механізмах і в транспорті). У нас ви можете замовити вали з нержавіючих марок сталі під будь-які технічні завдання.

виробництво валів

Вали з нержавіючої сталі можуть виготовлятися як за державним стандартом, так і за індивідуальними кресленнями і макетами.

Етапи виробництва валів:

1. Проектування і конструювання.

2. Облицювання і розточування заготовок на токарному верстаті з ЧПУ.

3. Фрезерування канавок і проточек.

4. Фінішне шліфування.

5. Динамічне балансування.

6. Нанесення захисного покриття.

Вали, які призначені для використання в агресивному середовищі, виготовляють з корозійностійких марок сталі.

Перший етап виробництва валів – це обточування заготовок на токарних верстатах з ЧПУ і прецизійними борштанг, завдяки чому легко обробляються вироби навіть великих діаметрів зовні і зсередини. Далі в залежності від типу вала може здійснюватися зварювання окремих його елементів.

Після фрезерування канавок вал шліфується, завдяки чому забезпечується точність розмірів. Вимірювання розмірів валів проводиться сучасними методами з використанням лазера.

балансування валів

На цьому етапі виробництва перевіряється якість валів методом динамічного балансування. Адже якщо вал виготовлений навіть з невеликим дефектом, то при передачі енергії будуть великі втрати, а в роботі обладнання будуть збої.

Нанесення захисного покриття і термообробка валів

Якщо вал буде експлуатуватися в агресивному середовищі (наприклад, на нього будуть діяти кислоти, луги і солі), то виріб піддають додаткової антикорозійного захисту у вигляді нанесення гальванічного покриття. А для підвищення міцності і зносостійкості вали піддають термообробці.

У нашому центрі прецизійної обробки ви можете замовити вали з нержавіючої сталі марок:

1. AISI 304. Сталь є кислотостойкой і короткостроково може витримати різке підвищення температури до 700 градусів за Цельсієм.

2. AISI 316. Сталь стійка до корозії, агресивного середовища і високої температури завдяки наявності молібдену (2,5%).

3. AISI 321. Сталь містить багато нікелю і майже 1% титану, є жаростійкої і жароміцної (підходить для умов експлуатації 600-800 ° С).

4. 08Х13. Сталь корозійно-стійка і жароміцний, підходить для роботи при температурі до +580 ° С.

5. 12Х18Н10. Сталь хром-никільового, корозійно-стійка конструкційна.

6. 14Х17Н2. Сталь корозійностійка, жароміцний.

7. 08Х18Н10Т. Сталь стійка до впливу корозії і високої температури.