Переваги та недоліки бережливого виробництва

By in
Переваги та недоліки бережливого виробництва

У сучасному виробництві визначення життєздатного методу виробництва життєво важливо для збереження конкурентної переваги в галузі. Оскільки багато виробників намагаються знайти найбільш вигідну систему, всі вони приходять до схожих висновків – бережливе виробництво. Грунтуючись на японській автомобільній промисловості, бережливе виробництво зробило собі ім’я і зробило революцію у виробництві по всьому світу. Цей метод виробництва здатний ефективно оптимізувати виробництво на вашому підприємстві за рахунок мінімізації відходів і скорочення часу виробництва. Перед впровадженням бережливого виробництва на вашому виробничому підприємстві необхідно проаналізувати переваги і недоліки системи.
Переваги Бережливого виробництва:
1. Мінімізація відходів. Мабуть, саме значну перевагу системи – економне виробництво може ефективно мінімізувати відходи на виробничому об’єкті. Оскільки компанії використовують великі суми запасів і відходів, цей процес усуває застарілі запаси. Поряд зі зменшенням відходів, цей процес також знижує вартість в рамках операції.
2. Покращені відносини з клієнтами – замість того, щоб зосередитися виключно на потреби всіх споживачів, бережливе виробництво орієнтується в основному на лояльних споживачів. Таким чином, ви можете побудувати міцні і надійні відносини з довіреними клієнтами і підтримувати стабільний потік доходів, що надходять.
3. Ощадлива інфраструктура. Ощадлива інфраструктура означає роботу тільки з декількома компонентами: будівлею, інструментами, матеріалами, устаткуванням і робочою силою для задоволення короткострокових потреб у запасах. Установка не витрачає даремно простір в процесі експлуатації і дозволяє їй максимально наблизитися до ефективності виробництва.
Недоліки бережливого виробництва:
1. Відмова устаткування. У бережливого виробництва дуже мало місця для помилок. Збої в роботі устаткування або роботи можуть привести до серйозних невідповідностей і можуть привести до відставання всієї операції. На інших об’єктах масового виробництва співробітники можуть просто перейти на іншу машину, якщо одна з машин вийде з ладу. При використанні бережливого виробництва, не так багато інших місць, куди співробітники можуть перейти, тому що все обладнання використовується в рамках операції.
2. Невідповідності при доставці – в зв’язку з відмовою устаткування цей недолік у виробництві допускає невідповідності при доставці. Цей недолік ощадливості може перешкодити взаєминам з клієнтами, підштовхнути споживачів до конкурентів і коштувати вам доходу.