Електроерозійна обробка металлів

Електроерозійна обробка (ЕЕО), також відома як іскрова механічна обробка, являє собою процес обробки металу, за допомогою якого бажана форма досягається шляхом використання електричних розрядів (іскри).

Матеріал видаляється з заготовки серією швидко повторюваних струмових розрядів між двома електродами, розділеними рідким діелектриком і вразливими до електричної напруги. Один з електродів називається інструментом-електродом, або просто інструментом або електродом., А інший називається заготівлею-електродом або заготівлею. Процес залежить від інструменту і заготовки, які не контактують фізично.

Коли напруга між двома електродами збільшується, напруженість електричного поля в об’ємі між електродами стає більше, що викликає діелектричний пробій рідини і викликає електричну дугу. В результаті з електродів знімається матеріал. Як тільки струм припиняється (або припиняється, в залежності від типу генератора), новий рідкий діелектрик переміщається в міжелектродний обсяг, дозволяючи відносити тверді частинки (сміття) і відновлювати ізоляційні властивості діелектрика. . Додавання нового рідкого діелектрика в міжелектродний обсяг зазвичай називають робочою рідиною. Після протікання струму напруга між електродами відновлюється до значення, яке було до пробою, так що може статися новий пробою рідкого діелектрика, щоб повторити цикл.

Нарізання шліців методом електроерозійної обробки
Виготовлення шестерні з необхідним профілем зуба методом ЕЕО