Прецизійне гнуття металу на станках ЧПК

Просимо звернути увагу на те, що дана послуга є додатковою і надається, виключно, для продукції, виготовленої на нашому підприємстві . Послуги з ремонту, реставрації та доопрацювання виробів, в т.ч. і послуги з нанесення покриттів на деталі, виготовленими сторонніми виробниками, на жаль, не надаються.

Завдяки впровадженню згинання листового металу в сучасні виробничі процеси, виготовлення металевих виробів стало на порядок простіше.


Гнуття металу являє собою надання заготівлі зігнутої або криволінійної форми шляхом деформації. Дана операція в момент згинання стискає внутрішні шари, тим самим зменшуючи їх, і розтягує зовнішні. Шари, розташовані уздовж осі вигину, залишаються без змін. Гнучка може здійснюватися як вручну, так і механічним способом в залежності від бажаного ступеня кривизни. Під механічним мається на увазі використання сортогібочних і листозгинальних машин.


Гнуття металу прийшла на зміну зварюванні: завдяки цьому способу вироби можуть бути будь-яких форм і розмірів і при цьому без єдиного зварювального шва; а, як відомо, шви є найбільш вразливим місцем в будь-який металоконструкції.

Говорячи про сучасні способи гнуття, варто відзначити вальцювання. Даний спосіб є деформування листового металу для отримання великого радіусу заокруглення згину. Метал піддається рівномірної деформації на певний кут, завдяки чому лист набуває форму рівномірно циліндра, конуса або спіралі.

Гнуття листового металу на верстатах з ЧПК дозволяє значно знизити ймовірність виникнення шлюбу, оскільки лист надійно закріплюється спеціальними механізмами, а всі розміри виставляються до початку робіт. Така технологія забезпечує високу точність, а також виготовлення складних гнутих деталей. До переваг гнучкі на верстатах з ЧПК можна віднести:

  • Оперативність та високу якість виробу,
  • Зменшення вартості виготовлення,
  • Поліпшення зовнішнього вигляду виробу,
  • Місце гнучкі не має дефектів зварного шва.3

Сам процес згинання листового металу відбувається в кілька етапів. По-перше, листовий матеріал укладається на спеціальне обладнання для розкрою. Далі за допомогою листозгинальні преси заготовці надається необхідні розмір і форма. В ручному режимі перевіряється коректність всіх операцій гнучкі. Після завершення гнучкі, перевіряється відповідність кресленням. При виявленні невідповідностей, проводиться корекція налаштувань.

Гнуття виробів, попередньо вирізаного на лазерному верстаті з ЧПК
Процес гнуття виробів на листозгибі із ЧПК
Можливості гнуття виробів на обладнанні з ЧПК